BLOG DANIELA CHMIELEWSKIEGO

środa, 28 listopada 2012

01-015 - słowo wstępne

Próbuję od 8.00 między telefonami coś napisać. Dopiero teraz, o 12.28 mi się udaje.

Zatem w dwóch słowach. Nie mam czasu teraz na (telefon) swoje poboczne projekty komiksowe, czyli Pół prawdy / Pół fikcji i A Beautiful Shambles. Po tym jak wracam codziennie od poniedziałku do piątku z 10-godzinnego wygnania w celach zarobkowych (telefon) i zajmuję się córką do 21.00 (zajęcie cudowne, ale i męczące), te kilka minut, które zostaje w trakcie dnia spędzam na Zapętleniu albo zleceniach (jeszcze doszedł do tego komiks wierszem, którego deadline upływa 20. grudnia).

Nie myślcie, że tyle udało mi się napisać między telefonami, akurat klient wziął mnie na (telefon) hold.

Więc praca i praca i wciśnięcie w to czegoś (telefon) tak bądź co bądź czasochłonnego jak wspomniane dwie serie jest (telefon) nie do pogodzenia. A potrzebuję tworzyć coś tu i teraz, coś lekkiego i odprężającego, by nie paść pod ciężarem tego wszystkiego (a jak można się domyslać, (telefon) ciągnąca sie latami praca nad Zapętleniem do przyjemności nie należy) (telefon). Dlatego też ruszam w tym tygodniu z nowym projektem. Będę mógł go wykonywać między telefonami i na kolanie w tramwaju. Tytuł:

01-015

Będzie publikowany (telefon) tu na blogu i może na facebooku. Nic wielkiego, takie małe, nieregularnie publikowane, przyjemne (przynajmniej dla mnie) coś.

(telefon)

Przy okazji chciałbym się podzielić znaleziskiem, na jakie natrafiłem (telefon) (telefon) (telefon) podczas narcystycznych poszukiwań googlowskich.

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi projekt integrujący (telefon) środowisko doktorskie i... zresztą możecie o tym poczytać TU.

Istotne, że co roku wydawane zostaje kompendium z referatami z odbywających się w ramach projektu konferencji, (telefon) i w tym roku wśród referatów był jeden o moim debiucie. Kamila Tuszyńska (telefon), doktorantka z Zakładu Retoryki i Mediów UW (telefon) (telefon), zresztą TU można przeczytać więcej o tym, czym się zajmuje i jakie zajęcia prowadzi. (telefon) (telefon) (telefon) (telefon)

Już nie wyrabiam, więc wkleję tylko fragment zakończenia referatu:

Uświadamia on (ten album, przyp DC), że polscy artyści również mogą tworzyć metafikcyjne dzieła, w których stosuje się różnorakie strategie narracyjne (w komiksie w Epilogu narracja prowadzone jest nielinearnie, dopiero w toku opowiadania można zrekonstruować przeszłość Anny), a także nawiązanie intertekstualne. W tym ujęciu przez intertekstualność rozumiem za Gerardem Genettem „relację współobecności zachodzącą między dwoma lub wieloma tekstami, to znaczy eidetycznie, i najczęściej jako rzeczywistą obecność jednego tekstu w drugim”, czyli obecność jednego testu w drugim poprzez np. cytat, aluzję lub plagiat". 

Recenzje komiksów to miła sprawa, ale żeby zobaczyć, że ktos naprawdę się wgryzł, przeanalizował, potraktował poważnie, to jest więcej wart niż jakakolwiek ilość lajków na fejsie i poklepań po plecach na MFKiG. Czuję się doceniony i jestem pani Tuszyńskiej ogromnie wdzięczny.


Między Brueglem a Gombrowiczem - komiks Zostawiając powidok wibrującej czerni Daniel Chmielewskiego znajduje się na stronie 84. Miłej (telefon) lektury! (telefon) (jest godzina 14.34) (telefon)  (telefon)  (telefon)  (telefony w mojej głowie, bez przerwy trrrrrr...)...rrrrrrrrr....

4 komentarze:

kolec pisze...

Powodzenia, dobry pomysł z tym niezobowiązującym projektem. Warto!

Michał Misztal pisze...

Chciałem napisać, żebyś rysował w pracy, ale potem (telefon) doczytałem do końca.

Adwokaci Gdańsk pisze...

Dzięki za ten wpis.

Makita Lublin pisze...

Dobrze powiedziane!