BLOG DANIELA CHMIELEWSKIEGO

sobota, 8 września 2012

Zaproszenie na wystawę "Momenty były"

Adam Gawęda zadzwonił do mnie w maju i zapytał, czy wezmę udział w wystawie w Galerii Grafiki i Plakatu na Hożej w Warszawie. Jako, że ten rok spędzam w absolutnej izolacji, pracując nad albumem Olgi i Zapętleniem, od razu rzuciłem się na szanse wyjścia do ludzi (ze swoją twórczością i dosłownie - zobaczenia dużej ilości na raz ludzi).

Postanowiłem zaadaptować fragment Zapętlenia, który w komiksie nosi tytuł Sekwencja zegarowa, a w wersji wystawowej Spacer Nowym Światem w pięciosekundowych odstępach. Jeśli przyjdziecie na wystawę, będziecie mieli taki trochę trailer pierwszego tomu Z. (którego premiera przesunięta jest na 2013, ale na pewno nie później!). Usunąłem tekst, towarzyszący obrazom w oryginale, i pozmieniałem szczegóły, by stworzyć w miarę zamkniętą, jeśli nawet enigmatyczną, całość.

Tekst promocyjny w Rzeczpospolitej TUTAJ.

Tu dane o autorach, kuratorach i datach:


Komisarze (nie wiem, czy to to samo, co kuratorzy, ale tak podane jest w tekście promocyjnym): Monika Małkowska i Adam Gawęda.

Wernisaż: Sobota, 15. września, godzina 18.00. (nie wiem, do kiedy wystawa będzie trwała)

Adres: Galeria Grafiki i Plakatu / ul. Hoża 40 / 00-516 Warszawa

I to, co pewnie najbardziej interesuje czytelników tego posta - materiał wizualny. Zatem kilka zdjęć z procesu powstania i 5 skończonych mini obrazów (z czterdziestu ośmiu, każdy o wymiarach 20 x 20 cm). O, i tak, wszystkie wystawione prace będzie można kupić. Za ile? Nie wiem, dopiero ustalamy ceny.

Sztalugi i ubrania są dla dziewiętnastowiecznych akademików. Zawsze cenię sobie sensualność i przemoc nachylania się w stroju Adama nad pracami, które tworzę.

Niestety, jako posiadacze psa mamy całą podłogę w psim włosiu, co widać na niektórych "kafelkach" pod warstwą farby.

Moje stanowisko pracy w biurze. Między telefonami klientów wykonuję ostatnie podpisy na odwrotach.


4 komentarze:

Vincent van Blogh pisze...

Czy mi się zdaje, czy Ty robisz każdy kadr osobno?

Vincent van Blogh pisze...

Czy mi się zdaje, czy Ty robisz każdy kadr osobno?

TomekSzymek pisze...

Ależ ja niesamowicie podziwiam rysowników. Gratuluję świetnego bloga i przy okazji zapraszam do siebie. Twój blog już dodany do odwiedzanych.

Daniel Chmielewski pisze...

Wojtek, tylko prace na wystawę są malowane osobno. te same kadry w komiksie wyglądają trochę inaczej, rysowane są stylem, jaki znasz z Prologu Zapętlenia i mają rzeczywisty rozmiar 5x 5 cm, a nie 20 x 20 cm, jak te tutaj.

Tomek, dzięki za miłe słowa!