BLOG DANIELA CHMIELEWSKIEGO

sobota, 16 sierpnia 2008

Daniel's jukebox

Wciąż tu smęcę i smęcę, nawet siebie już tym męczę, więc dziś zabawię się w didżeja i puszczę państwu kilka kawałków, do których lubię szejkować mój tusz (i bynajmniej nie chodzi o sprawdzanie, czy długopis działa). Zapewne popkulturowi entuzjaści znają większość, jeśli nie wszystkie te kawałki. Tak czy siak, miłej zabawy na parkiecie Pubu pod Picadorem.

Na początek zapodamy trochę loł fajowego brytyjskiego garażu. Tych panów może znacie z natchnionej wyliczanki a la przykazania Tylera Durdena, Thou shalt always kill:

Dan Le Sac vs Scroobius Pip - The Beat That My Heart SkippedCzas na kilka tłustych bitów, seksownych, acz przestylizowanych obrazków i drapieżny głos Luciany:

Bodyrox ft.Luciana - Yeah YeahTrochę spokojniej teraz, już się nie ocieramy o osobę płci przeciwnej (lub własnej). Stary, mroczny kawałek Szwedki, na którą dopiero ostatnio natrafiłem z polecenia, Stiny Nordenstam:

Stina Nordenstam - DynamiteBardzo lubię poniższy teledysk, nie ze względu na osoby występujące, ale dla formalnych zabiegów.

Simian Mobile Disco - HustlerA teraz też kawałek raczej dałntempowy, ale z jednym z moich ulubionych teledysków ostatnich lat, idealny na rower, koniecznie z pluszową maską. Oczywiście sam teledysk tylko pozornie jest jedno-ujęciowy, ale i tak choreografia i klimat rządzą:

Bat For Lashes - Whats a Girl To DoNiestety nie ma teledysku do najtłustszej i energetyzującej piosenki Hot Chip, o których się dowiedziałem dzięki Masowej Konsumpcji Kultury:

Hot Chip - Shake A FistI zwalniamy przedostatnim singlem jednego z moich ulubionych zespołów, Deus. Niepokojący teledysk ze zbyt ponętnymi małymi dziewczynkami i gościnnym występem wokalistki The Knife:

dEUS - SlowA na koniec coś właściwie zupełnie nieimprezowego. Co najwyżej do lekkiego pokiwania głową podczas picia kawy o drugiej nad ranem. Ale daję teledysk jednej z moich ulubionych wokalistek, bo opiera się na choreografii, i zblazowany, prawie pijacki sposób, w jakim robi ruch strzelania z pistoletu napełnia mi głowę fantazjami, którymi nie będę się tu dzielił. O wiele bardziej sugestywne to, niż kawałek M.I.A., przy którym wszystkie dziewczynki i chłopaczki wyżywają się, robiąc pistoletowy gest na tegorocznych dyskotekach.

Cat Power - Cross Bones StyleJoł, pimps end bijaczes, szejk dat buti and lez pamp y' ap yn ija!

1 komentarz:

maggot pisze...

dzieki za kawalek cat power, zadrapala mi dusze az do brudu pod paznokciem. poza tym zgadzam sie, dEUS rulez!