BLOG DANIELA CHMIELEWSKIEGO

poniedziałek, 23 czerwca 2014

Warsztaty komiksowe na Szwedzkiej, przestrzeń do oglądania na Gagarina

Warsztaty

Zacznę od siebie, a właściwie Olgi i siebie. Zostaliśmy poproszeni przez znajomego z dawnych lat, kiedy to się miało siłę o ochotę "bywać", Tomasza Stabińskiego, o poprowadzenie warsztatów komiksowych na Pradze. Jako, że duch społecznikowski jest we mnie silny (gdy ktoś mi wskaże palcem coś społecznie użytecznego, w czym mogę się udzielić), od razu krzyknąłem: Tak!

Zapraszamy zatem z Olgą w TEN czwartek (26 czerwca) na adres:

Praska Światoteka, ul. Szwedzka 6/82

o godzinie 18.00.

Nie trzeba umieć rysować. Nie trzeba mieć ciekawych rzeczy do opowiedzenia o sobie. A my damy ćwiczenia, a potem indywidualnie z każdym zależnie od potrzeb i chęci, będziemy na bieżąco rozmawiać.

TUTAJ strona wydarzenia na fejsie.
TUTAJ oficjalna strona Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci - a dokładnie podstrona o praskiej Światotece.


Czerwień i złoto

Druga rzecz, którą chciałbym zareklamować, to site-specific wystawa Łukasza Dybalskiego, mojego najbliższego w kwestiach twórczych towarzysza od prawie dekady. W mieszkaniu na Gagarina w Warszawie można zobaczyć jego malarstwo, choć nie chodzi tylko o obrazy, ale i intelektualny ładunek (teoria optyki, badania nad pierwiastkami) i wykorzystanie przestrzeni (tej fizycznej, w której ogląda się obrazy) i tej abstrakcyjnej, istniejącej tylko w głowie.

TUTAJ strona projektu Pracownie.
TUTAJ strona Łukasza z danymi kontaktowymi, by się umówić na zwiedzanie. Do końca lipca!


Brak komentarzy: