BLOG DANIELA CHMIELEWSKIEGO

poniedziałek, 5 września 2016

Warsztaty "Narysuj komiks" we wrześniu

Jeszcze nie wspomniałem na blogu, ale wraz z organizatorem warsztatów Multiprops będę we wrześniu i październiku prowadził czteroczęściowy cykl warsztatów komiksowych na warszawskim Jazdowie.

Jeśli znacie kogoś, kto interesuje się komiksem od kuchni, albo sami chcielibyście nauczyć się czegoś o pisaniu scenariusza, rysowaniu, składaniu, publikowaniu - czyli właściwie wszystkim związanym z komiksem, zapraszam!

Strona wydarzenia na FB:


Szczegóły:

Czas i miejsce: Zajęcia odbywają się w środy, od 17:30 do 21:30. 

Terminy zajęć to: 14.09, 21.09, 28.09, 05.10.

Miejsce: Zaczarowany Ogród, ul. Jazdów 3/17

Cena: 60 zł od osoby za pojedyncze zajęcia (4h).
Cały cykl: 230 zł od osoby.

Uwaga! Osoby, które się zapiszą do 8. września, mają zniżkę i płacą 50 zł za pojedyncze zajęcia, 200 zł za całość. 

Zapisy: multiprops@op.pl, 882116464

Opis:

Czytasz? Piszesz? Rysujesz? Uderz w medium komiksowe. Naucz się, co przekazywać i jak. Oto warsztaty z rysownikiem i scenarzystą Danielem Chmielewskim!

Co będziesz umieć po warsztatach? Będziesz znać sposoby wykorzystywania komiksu w nauce, w opisie zjawisk psychologicznych, społecznych i historycznych. Jeśli piszesz i rysujesz, zyskasz krytyczne spojrzenie na każdy element twojej pracy, dzięki czemu będziesz lepiej komunikować się z czytelnikiem, czytelniczką.

Co będzie się działo na warsztatach? Pierwsza godzina to część teoretyczna: omówienie istotnych zagadnień i przyjrzenie się przykładom (będą dostępne albumy komiksowe). Pozostałe trzy godziny to ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia. 
Tematy, które zostaną poruszone: Postać, anatomia, mimika; Ruch w kadrze i między kadrami; Kompozycja elementów w kadrze i na stronie; Liternictwo, dymki, narracja – komunikacja z czytelnikiem; Scenariusz paska komiksowego i krótkiej formy; Proces powstawania komiksu – od adaptacji pomysłu/scenariusza, przez szkic, po końcowy produkt; Przygotowanie do publikacji (druk / internet); Techniki – ołówek, cienkopis, komiks czarnobiały i kolorowy, kolorowanie w komputerze i farbami.

Prowadzący zapewnia indywidualne podejście, co pozwoli każdej osobie rozwijać te umiejętności, które chce. Daniel będzie do dyspozycji mailowej przez cały okres trwania kursu!

Materiały: Każda osoba uczestnicząca może przynieść ze sobą te materiały, z którymi czuje się dobrze – cienkopisy, ołówki, kredki, akwarele, urządzenie elektroniczne z programem do rysowania. Na miejscu będą papier, ołówki, gumki, kredki, cienkopisy.

Brak komentarzy: