BLOG DANIELA CHMIELEWSKIEGO

.

piątek, 6 grudnia 2013

Podgląd, Seminaria z Wyobraźni, Kurzojady

Dzieje się ostatnio. A właściwie zaczyna się dziać.

Na culture.pl ukazał się artykuł o nowym projekcie Marcina Podolca i moim. Ja w roli scenarzysty, Marcin jako rysownik*, całość będzie miała ponad 80 stron. 

* rozróżnienie to jest w tym wypadku dość nieprzystające, bo jako że obaj jesteśmy rysownikami i scenarzystami, to sam proces powstawania albumu jest o wiele ciekawszy, niż podział na tego, co napisał i tego, co potem rysuje. Z istotnych kolaboracji tego typu w ostatnich latach w Polsce do głowy przychodzi mi jedynie Maczużnik.

Poniżej przykładowy kadr, plansze do obejrzenia w artykule, czyli 


***

W następny piątek pierwsze od trzech lat spotkanie ze mną tak totalnie tylko ja w roli głównej. Dokładne dane:

Lublin, Dom Słów - Pracownia Komiksu
w ramach cyklu Seminaria z Wyobraźni
13 grudnia 2013.
Godzina 17:00.
Ul. Żmigród 1.

Spotkanie będzie ogarniał Maciej Pałka.

 
Nie wiem o czym będę mówił. Zależy kto będzie. Może coś o sobie, albo o Podglądzie i Zapętleniu, albo o teoretycznych sprawach związanych z pisaniem i komponowaniem. Albo przeczytam Wielkiego Gatsby'ego.

Będę miał ze sobą zina Ogrody Babilonu, do wzięcia za darmo, i może na wszelki wypadek wezmę z egzemplarz czy dwa Zostawiając powidok wibrującej czerni, gdyby ktoś chciał kupić i dostać autograf.

***

Tymczasem, Olga Wróbel i nasz znajomy, Jakub Zgierski, założyli bloga i stronę na FB, gdzie mozna przeczytać o tym, co ostatnio przeczytali i co o tym sądzą. Bardzo gorąco zapraszam doBrak komentarzy: